středa 9. ledna 2013

"Dej, ať rodiny všech mladých homosexuálů mají pochopení a i nadále je milují, jako Bůh miluje všechny živé tvory." Modlitby z Prague Pride 2012

Tyto modlitby byly proneseny při bohoslužbě v závěru Prague Pride 2012 v neděli 19. 8. v kostele ČCE Martina ve zdi. Požádali jsme věřící, aby napsali svoje modlitební záměry na lístečky. Podržte si je v srdci do našeho dalšího setkání.
  • Dej, ať rodiny všech mladých homosexuálů mají pochopení a i nadále je milují, jako Bůh miluje všechny živé tvory.
  • Žádám prosbou o nalezení nové lásky.
  • Ať si můj kamarád najde partnera, se kterým bude mít možnost hledat své životní odpovědi, které ho trápí. Ať se jeho rodičové smíří s jeho homosexuální orientací a přijmou ho takového, jaký je.
  • Pane, dej, abychom nebyli pokrytci a mohli se hrdě hlásit k tomu, co jsme a co chceme. Pane smiluj se!
  • Bože, prosím Tě, aby lesby a gayové mohli svůj vztah k Tobě i bližním budovat v lásce a pokoji a děkujeme Ti za Českobratrskou církev evangelickou i všechna společenství, která je na této cestě podporují.
  • Prosím o duchovní podporu pro všechny, kteří ztratili blízkou osobu, hledají nový vztah a vyrovnávají se samotou.
  • Prosím o znovunalezení správné cesty, životního klidu a upřímné lásky.
  • Bože, dej, ať se lidé mají rádi, ať se k sobě chovají lépe, ať se bereme takoví, jací jsme, a z odlišností se radujeme.
  • We give thanks for the recovery of our friend Marty after a life-threading illness.
  • Láska je len jedna, pochádza od Boha. Láska je len jedna, týká sa aj teba. Láska je len jedna, či si muž či žena. Láska je len jedna, je jedno, akého máš partnera. Láska je len jedna bude vždy a bola.
  • Bože, dej mi sílu uvést mou duši a tělo v harmonii a přijmi mé díky za zdraví mé a mých blízkých.
Prosíme Tě, vyslyš nás. Amen.